O firmie

Firma Invest Park Sieradz Sp. z o. o. należąca do Piotra oraz Jędrzeja Wymysłowskich zarządza nieruchomościami w Sieradzu przy ul. Zakładników 18. Teren ten to obszar przemysłowy, w którym znajdują się firmy produkcyjne z różnych branż.
Udziałowcy firmy pod koniec 2019 r. rozpoczęli prace nad projektem recyklingu tworzyw sztucznych.

Pomysł stworzenia samowystarczalnego energetycznie kompleksu przemysłowego zrodził się już w 2011 r. podczas prac przy projekcie realizowanym w lokalizacji przy ul. Zakładników 18. Projekt przewidywał budowę bioelektrociepłownii w oparciu o źródła odnawialne. Dlatego też inwestycja ta dotycząca produkcji energii elektrycznej oraz energii cieplnej została wpisana w plan gospodarki niskoemisyjnej na lata 2014 – 2020 (Uchwała nr VIII/53/2015 Rady Miejskiej w Sieradzu z dnia 09.06.2015 r. w sprawie przyjęcia do realizacji planu Gospodarki Niskoemisyjne dla Miasta Sieradza w latach 2014 – 2020).
Realizowany przez udziałowców Invest Park Sieradz Sp. z o. o. wieloetapowy projekt recyklingu jest wynikiem zdobytych doświadczeń podczas wcześniejszego projektu energetycznego.

Projekt zakłada sprzedać nadwyżkę ciepła odpadowego do miejskiego systemu ciepłowniczego Miasta Sieradz, zarządzanego przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o., należącej w 100% do Miasta Sieradza. Niewątpliwie realizowana inwestycja recyklingu tworzyw sztucznych wpłynie pozytywnie na ochronę środowiska oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych na terenie Miasta Sieradza, tym samym wpisuje się w Gospodarkę Niskoemisyjną.
W chwili obecnej na wyżej wymienionej nieruchomości już teraz prowadzony jest recykling tworzyw sztucznych metodą materiałową oraz produkowana jest folia.
Jeśli chcecie Państwo być partnerami biznesowymi zapraszamy do kontaktu. Udziałowcy posiadają również inne działki komercyjne, m.in. z przeznaczeniem pod budowę hotelu wraz z budynkami mieszkalnymi.

Korzyści z inwestycji dla lokalnej gospodarki

  • Zmniejszymy ilość składowisk
  • Wyprodukujemy nowe produkty
  • Dostarczymy ciepło dla miasta
  • Nasz zakład będzie niezależny energetycznie

Nasze atuty:

  • Działka inwestycyjna 2,7 ha (możliwość rozszerzenia o dodatkowe 5 ha)
  • Istniejąca infrastruktura do zagospodarowania
  • Własna stacja trafo 2 x 800 KW, studnia głębinowa
  • Doświadczenie w zdobywaniu funduszy europejskich wspólnie z biurem EGC Consulting
  • Doświadczenie w projekcie bioenergetycznym z zastosowaniem kogeneracji z uwzględnieniem warunków przyłączenia do sieci energetycznej i sieci ciepłowniczej

Sieradz, Zakładników 18

Recykling tworzyw sztucznych 528px

Lokalizacja: tereny przemysłowe w Sieradzu
Forma współpracy: Inwestor finansowy
Co może tam powstać: Instalacja do recyklingu tworzyw sztucznych z własnym zasilaniem energetycznym pochodzącym z kogeneracji
Potencjał rozwoju: Możliwość powiększenia terenu inwestycyjnego o dodatkowe 5 ha.

Więcej informacji

Sieradz, Parkowa 2

Lokalizacja: Park Staromiejski w Sieradzu, przy drodze krajowej. Atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu przez Sieradzan
Forma współpracy: Operator branżowy
Co może tam powstać: Hotel z salą bankietową oraz salami konferencyjnymi i punktami handlowo-usługowymi
Potencjał rozwoju: Potrzebne dokumenty do rozpoczęcia inwestycji są gotowe. Możliwe rozpoczęcie inwestycji od zaraz. Możliwość powiększenia terenu inwestycyjnego o przylegające działki.

Więcej informacji